Google Allo 1 Milyon Android Cihaza Yüklendi!

Google'ın yeni mesajlaşma servislerinden birisi olan Google Allo için yeni bir baraj daha aşıldı. Google'ın büyük umutlar ile piyasaya sunduğu ve büyük ilgi gören Google Allo, şu anda Google Play...

Google'ın yeni mesajlaşma servislerinden birisi olan Google Allo için yeni bir baraj daha aşıldı. Google'ın büyük umutlar ile piyasaya sunduğu ve büyük ilgi gören Google Allo, şu anda Google Play Store'da 1 milyon indirme barajını aşmış durumda. Geride bırakmaya hazırlandığımız bu haftanın başında duyurulan ve Türkiye'de de indirilmesi için sunulan Google Allo, mesajlaşma sektörünün önemli rakiplerinden birisi olmaya hazırlanıyor.

Ücretsiz Uygulamalarda Birinci: Google Allo

Play Storersquo;de yapılan listelemelerde ücretsiz uygulamalar kategorisinin birincisi olmayı başaran Google Allo, aynı zamanda Facebook Messenger gibi rakiplerini de ilk adımda geride bırakmayı başarmış durumda.

Ne Kadar İndirildi?

Google Allo için şu anda tam olarak indirme rakamı bilinmiyor ve Play Store'de 1 milyon ile 5 milyon aralığı veriliyor. Bu bakımdan minimum 1 milyon indirilen uygulamanın 2-3 milyon indirilme imkanı da bulunuyor. Fakat belirtildiği gibi Google tarafından net bir rakam paylaşılmadığı için net olarak bir veri bulunmuyor.

Şu an için bir çıkış yapılmış olsa da Google Allo'nun WhatsApp ya da Facebook Messenger'ı yakalaması ya da onları geçmesi oldukça zor görünüyor. Zira bugüne kadar bu sektörde iyi bir uygulama ile yer almayı başaramayan Google, Google Allo ya da Google Duo ile sınırlarını zorlamaya çalışacak.