Galaxy S21 FE Telefonu Satışa Sunulmayacak! Galaxy S21 FE Neden Çıkmıyor?

Samsung, çip sorunu nedeniyle telefonlarını üretemeyecek. Samsung Galaxy S21 FE'nin çıkış tarihi ertelendi. Galaxy S21 FE ne zaman çıkacak?

Galaxy S21 FE, bir süredir bekleniyordu. Samsung'un en uygun amiral gemilerinden biri olmaya aday telefonun ne zaman satılacağı araştırılıyordu. Ancak bazı kaynaklardan yapılan açıklamalara göre telefonun satışı askıya alındı. Yani bir süre satılmayacak. Ancak bu süre hakkında herhangi bir bilgi verilmedi. Belki uzun bir süre telefonu göremeyeceğiz. Peki satışı neden iptal edildi? Galaxy S21 FE hakkında bilinmeyen bazı gerçekler ortaya çıktı. Samsung, krizin eşiğine gelmiş durumda.

Samsung Telefon İçin Çip Bulamıyor!

Samsung, tıpkı otomotiv sektöründe olduğu gibi çip sorunu yaşıyor. Bu yüzden elindeki mevcut malzemeleri diğer telefon modelleri için kullanıyor. Eline fazla çip geçmediği için de Galaxy S21 FE'yi satışa sunmayı düşünmüyor. Bir süre daha bekleyecek ve tedarik sorunu hallolduğunda tekrardan Galaxy S21 FE'yi duyuracak.

Galaxy S21 FE Ne Zaman Çıkacak?

Galaxy S21 FE'nin ne zaman çıkacağı bilinmiyor. Tedarik krizi atlatıldığında Samsung'un yapacağı açıklamaya göre telefonun ne zaman çıkacağını öğreneceğiz. Bu vakte kadar da beklemekten başka bir çaremiz yok. Çünkü beklentileri karşılayan bir telefonun tedarik sorunları nedeni ile satılamadığı biliniyor. Seri üretime geçilir ise bir süre sonra çip eksikliğinden ötürü yeni telefon üretilemeyecek. Diğer telefon üreticilerinin de benzer bir sorunla karşılaşıp karşılaşmadıkları merak ediliyor.