Bilgisayar Bir Projektöre Nasıl Bağlanır?

Bilgisayardaki görüntünün bir projektör aracılığı ile yansıtılmak istenmesi halinde kişilerin öncelikli olarak uyumlu kablolar ile bağlantıyı sağlaması gerekmektedir. Bağlantı kurulduktan sonra ise...

Bilgisayardaki görüntünün bir projektör aracılığı ile yansıtılmak istenmesi halinde kişilerin öncelikli olarak uyumlu kablolar ile bağlantıyı sağlaması gerekmektedir. Bağlantı kurulduktan sonra ise kişilerin bilgisayarda Windows tuşu ve P tuşuna basması gerekmektedir. Bu seçenek sonrasında sağ köşede 4 farklı seçenek yer alacaktır.

Bu seçeneklerden sizin için uygun olanını seçmeniz yeterli olacaktır.

Yalnızca bilgisayar ekranı: Bu seçenekte kişilerin sadece bilgisayar üzerinden görüntü alması mümkün olacaktır. Diğer cihazlar ile bağlantı kesilir.

Yinele: Yinele seçeneğinde ise kişilerin bağlantı kurulan cihaz ve bilgisayarda aynı ekranı görüntülemesi mümkün olacaktır. Genelde bu seçenek kullanılmaktadır.

Uzat: Uzat seçeneği ise genelde iki monitör kullanılacak kişiler için sunulan seçenektir. Bu bölümde masaüstü uzatılmakta ve yan ekrana taşmaktadır. Böylece iki farklı program iki ekranda ayrı ayrı açılarak işlemler yapılabilmektedir.

Yalnızca ikinci ekran: Bu seçenekte ise bilgisayardaki görüntü gider. Sadece yansıtmada görüntü görülür.