Artıları Ve Eskileri İle iPhone 7

Apple iPhone 7 modeli ile birlikte piyasaya iddialı bir giriş yaparken, bu konuda yapılan incelemelerde telefonun ne kadar başarılı olduğu ve aynı zamanda hangi noktalarda sınıfta kaldığı da...

Apple iPhone 7 modeli ile birlikte piyasaya iddialı bir giriş yaparken, bu konuda yapılan incelemelerde telefonun ne kadar başarılı olduğu ve aynı zamanda hangi noktalarda sınıfta kaldığı da belirlendi. Yapılan son açıklamada iPhone 7'nin artıları ve eksileri belirlenirken, telefonda pek çok iyileştirmenin yapılması ve artılarının daha çok olması dikkat çekti.

iPhone 7'nin Artıları Neler?

iPhone 7 için en önemli geliştirme suya karşı dayanıklılığın arttırılması oldu. Bu bakımdan artık sadece su sıçramalarına karşı değil, derinlikte dahi iPhone 7 suya karşı daha güvenli. Cihazın diğer bir artısı ise depolama alanında yapılan iyileştirmeler. Bu bakımdan artık çok daha etkin bir telefonu kullanması mümkün. Cihazın artı aldığı diğer noktalar ise performans, şık tasarım, hoparlör performansı ve kameranın düşük ışık performansı.

iPhone 7'nin Eksileri Neler?

iPhone 7'nin en çok eleştirildiği nokta ise tasarım anlamında bir yenilik getirmemesi. Bu bakımdan son 3 versiyon ile aynı tasarımın kullanıldığı iPhone 7, en çok bu yönüyle eleştirildi. Cihazdaki diğer dezavantaj ise pil ömründe beklentilerin karşılanmaması. Ayrıca büyük bir yenilik olarak sunulmuş olsa da telefonda 3.5 mm kulaklık girişine yer verilmemesi, kullanıcıların kulaklık kullanması noktasında ciddi bir zorluk çıkarıyor.