Apple İle McLaren Neden Görüşüyor?

Apple son dönelmede yaptığı yatırımlar ile farklı alanlarda da iddialı bir şekilde çalışmalarını sürdürürken, son gelen bilgiler adeta gündemde bomba etkisi yarattı. Apple'a yakın kaynaklardan elde...

Apple son dönelmede yaptığı yatırımlar ile farklı alanlarda da iddialı bir şekilde çalışmalarını sürdürürken, son gelen bilgiler adeta gündemde bomba etkisi yarattı. Apple'a yakın kaynaklardan elde edilen bilgilerde Apple ile McLaren arasında görüşmelere başlandığı belirtilirken, görüşmelerin McLaren Technology biriminin Apple tarafından satın alınması için yapıldığı ifade edildi.

Sürücüsüz Otomobil İçin Bir Adım Mı?

Apple ile McLaren arasında yapılan görüşmelerin özelikle Apple tarafından yürütülen sürücüsüz otomobil projesi için çok önemli olduğu tahmin edildi. Bu tahminlerin doğruluk oranının oldukça yüksek olduğu görüşü hakim. Zira otomobil konusunda önemli bir çalışma yapması beklenen Apple, bugüne kadar somut bir adım atmadığı gibi McLaren ile yapılan görüşmeler de bu açında önemli ipuçları sunuyor. Sürücüsüz otomobil noktasında yapılacak bu yatırım ile birlikte Apple, çalışmalarını daha da hızlandırma imkanı elde edecek. Aynı zamanda Apple ile McLaren anlaşması ile birlikte Apple, McLarenrsquo;in otomobil sektöründeki önemli deneyimlerini de elde edeceğinden dolayı aracın geliştirilmesi ve farklı özelliklerin araca eklenmesi noktasında önemli bir avantaj elde edilecek. Ayrıca McLaren Technology Group şirketinin değerinin yaklaşık 1-1.5 milyar sterlin civarında olduğu tahmin ediliyor.