Apex Legends Çok Yakında Nintendo Switch'e Gelebilir

İddialar bunun gelecek ay gerçekleşeceğini öne sürüyor.

Respawn Entertainment tarafından geliştirilen popüler battle royale oyunu Apex Legends şimdi Nintendo Switch el konsoluna geliyor! Electronic Arts imzalı sevilen oyun halihazırda PC, PlayStation 4 ve Xbox One gibi konsollarda zaten hizmet vermekte. Şimdi EA bu başarılı yapımı daha fazla oyuncuya ulaştırmayı hedeflemekte. İşte detaylar...

2019 yılında Drew McCoy, Tina Sanchez ve Kaelan De Niese'nin ortaklaşa geliştirdiği ve Mackey McCandlish'in tasarladığı Apex Legends oyunu ilk etapta yalnızca Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One cihazlarına gelmişti. Öncesinde herhangi bir duyuru ya da pazarlama stratejisi geliştirilmeden aniden piyasaya sürülen oyun kısa sürede en iyi battle royale oyunları arasına girerek kullanıcıların gözdesi olmayı başardı. Ücretsiz olmasıyla ayrıca dikkat çeken yapım her geçen gün daha fazla kullanıcı elde ederken, şimdi bu oran iyice genişleyecek gibi gözüküyor.

Apex Legends'ın Oyun Direktörü: "Çok Yakında Bazı Haberlerim Olacak!"

Geliştirici şirket Respawn Entertainment'ta Apex Legends oyununun direktörlüğünü üstlenen Chad Grenier, Twitter üzerinden kendisine yöneltilen bir soruyu cevapladı. Bir kullanıcı Apex'in ne zaman Switch'e geleceğini Grenier'e sorarken, beklenmedik bir şekilde Grenier'den konuyla ilgili yanıt geldi.

"Çok yakında bazı haberlerim olacak," diyerek kendisine gelen soruyu cevaplayan Chad Grenier, oyunun çok yakında çıkabileceğine dair müthiş bir ipucu verdi. Bilindiği üzere Apex Legends Nintendo Switch versiyonunu geçtiğimiz yıl sürekli olarak ertelemişti. İlk kez Haziran 2020'de piyasaya çıkacağı söylenen oyun daha sonra Ekim ayına itilmiş, en sonundaysa 2021'de çıkacağı söylenmişti. Sanıyoruz çok yakında güzel haber ile karşılaşabiliriz!