AllJoyn Windows 10 ile Karşımıza Çıkıyor

İnternet ortamında gerçekleştirilen Windows 10 ile ilgili her haber, Firmanın gelişiminde oldukça dikkatli durduğu Windows 10'un oldukça ince özelliklere yer verildiğini aynı zaman da günlük hayata...

İnternet ortamında gerçekleştirilen Windows 10 ile ilgili her haber, Firmanın gelişiminde oldukça dikkatli durduğu Windows 10'un oldukça ince özelliklere yer verildiğini aynı zaman da günlük hayata yansıtılmasını amaçlıyor. 29 Temmuz tarihinde çıkarılacak olan Windows 10 işletim sisteminin tek amacı ise tüm platformlar değil, Internet of Everything düşüncesi ile hareket ediyor.

TIME dergisinin yapmış olduğu bir habere yakından baktığımız da Windows 10'un en önemli özelliklerinden bir tanesi de sır gibi saklanıyordu. Kasım ayından bu yana gelişim içerisinde olan AllJoyn uygulamasının Microsoft çatısı altına dahil olması çoğu kullanıcıyı sevindirdi. Bu özellik sayesinde bilgisayarınız ya da tabletinizin üzerinden evinizde internet ile haberleşen tüm nesnelerin kontrol edilmesine imkan tanıyor.

Farklı beyaz eşya üreticileriyle birlikte ortak çalışan bu uygulama sayesinde oturduğunuz yerden kendinize kahve yapabileceksiniz ya da evinizin sıcaklığını, soğukluğunu ayarlayarak beraberinde perdeleri ve elektrik sistemlerini kontrol etmek için bir dokunuşunuz yeterli olacak.