ABD Engel Olsa da Huawei 5G Pazarında Zirveye Yerleşti!

Huawei, ABD'nin 5G pazarına giremedi. Ancak ABD ne kadar engellerse engellesin Huawei dünyada 5G pazarının zirvesinde duruyor.

Huawei ve diğer Çinli şirketlerin akıllı telefonlarını 5G olarak satışa sunmaları ABD'de engelleniyor. Çeşitli ülkelerde de engelleme çalışmaları ve bir baskı ortamının mevcut olduğu belirtiliyor. Ancak buna rağmen Huawei'nin elde ettiği başarı dillere destan. Çünkü Çinli şirketin 5G pazar payında zirvede olduğu öğrenildi. Bir kaynaktan yayınlanan rapora göre küresel pazarda ilk sırada Huawei yer alıyor. Huawei'den sonra ZTE Ericcson ve Nokia ise diğer sıralarda kendine yer buldu. ZTE'nin de Çinli şirket olması ve iki şirketin ilk sıralarda olması büyük ses getirdi.

ABD Huawei'yi Engelleyemiyor!

ABD, Huawei ve diğer Çinli şirketlerin 5G pazarına girmesini engellemek içi önemli çalışmalar yaptı. ABD ve Çin arasındaki bu karşılıklı rekabetin etkileri teknoloji şirketlerine de yansıyor. Akıllı telefon piyasasında büyük bir pazara sahip olmaları nedeniyle Huawei'in pek çok defa satışlarının önüne geçilmeye çalışıldığına şahit olduk.

Huawei Birinciliğini Sürdürüyor!

Pek çok konuda Huawei'in ön planda olduğunu görmekteyiz. Kablosuz teknoloji ürünlerine olan yatırımı ile adından söz ettirirken, ucuz fiyatlı akıllı telefonlarıyla da kullanıcı sayısını artırdı. Bu stratejik hamlelerin Çinli şirkete değer kattığı biliniyor. Huawei, önümüzdeki aylarda yeni bir telefon daha çıkarabilir. Söz konusu çalışmalar devam ediyor.