5G Telefon Satışları Arttı! Ocak - Mart'ta Apple, Samsung ve Vivo Kaç Telefon Sattı?

Strategy Analytics'in yayınlamış olduğu 5G telefon satış ve sevkiyat raporu yayınlandı. Apple en fazla 5G telefon sevkiyatı yapan şirket oldu. Hangi şirket kaç 5G telefon sevkiyatı gerçekleştirdi?

Telefon satışlarıyla ilgili bir rapor yayınlayan Strategy Analytics, çarpıcı gerçekleri açığa çıkarmış oldu. Samsung ve Vivo arasındaki rekabetin yanı sıra genel olarak 5G satışlarını da kıyasladı. Böylelikle şirketlerin yaptığı satışlarla kazançlarını ne kadar artırdıkları da ortaya çıktı. Yüzdesel anlamda Vivo'nun Samsung'a karşı avantaj elde ettiği görüldü. 5G satışlarında hangi şirket ne kadar satış artırdı? Telefon sevkiyat sayıları tek tek ortaya çıktı. Ocak - Mart ayları arasında kapsayan döneme ilişkin raporlar...

Şirketlerin 5G Telefon Satışları

Apple, telefon sevkiyatı konusunda zirveyi gördü. 5G telefon sevkiyatında 40 milyonu geçmeyi başardı. Apple, son dönemde sergilediği performans ile birinci olsa bile geçmiş dönemle kıyaslandığında satış miktarında büyük azalma yaşanmış. Çünkü 52 milyon sevkiyattan sonraki dönemde 12 milyon kadar düşmesi dikkat çekti. Ayrıca Vivo'nun 19, milyon sevkiyatı bulunuyor. Samsung ise 17,milyon ile onu takip etmekte. Samsung'un sevkiyat sayısının az olmasına rağmen kâr anlamında Vivo'yu geçtiği belirtiliyor. Kâr artışına yüzdesel olarak baktığımızda Samsung %79 ve Vivo %62 artış sağladı. Elbette bu kıyaslama bundan bir önceki çeyreğe ait.

5G Telefon Satışları Artıyor!

5G telefon pazarı her çeyrek dönemde artıyor. Böylelikle dünya çapında 5G'ye olan talepte de hızlı bir artış gerçekleşiyor. Önümüzdeki çeyrek dönemde sonuçlar ne olacak raporlar yayınlandığında öğrenmiş olacağız.