400 Milyon Cihaza Windows 10 Yüklendi

Dünya genelinde ücretsiz geçişler ile birlikte oldukça ilgi gören Windows 10, şimdi ücretli olarak alınabiliyor. Buna rağmen kullanma istatistikleri giderek artan Windows 10, Microsoft'un da yüzünün...

Dünya genelinde ücretsiz geçişler ile birlikte oldukça ilgi gören Windows 10, şimdi ücretli olarak alınabiliyor. Buna rağmen kullanma istatistikleri giderek artan Windows 10, Microsoft'un da yüzünün gülmesini sağlıyor. Microsoft'un yeni işletim sistemi için yapılan son resmi açıklamalarda kullanıcısı sayısı da net bir şekilde açıklandı.

Hedefinden Uzak!

Windows 10 için Microsoft 1 milyar kullanıcı hedefini koymuş olsa da şu ana kadar gelen rakamlar, firmanın bu konuda hedefine ulaşamayacağını gösteriyor. Fakat buna rağmen 400 milyon gibi oldukça yüksek bir kullanıcı rakamına da ulaşılmış durumda. Bu bakımdan hedeften uzak olsa da Microsoft, Windows 10 için iyi bir istikrar yakalamış durumda

Haziran Sonrasında 50 Milyon Arttı!

Microsoft tarafından yapılan son açıklamalarda Haziran ayı itibari ile 350 milyon cihazda Windows 10 yüklendiği açıklanmıştı. Haziran ile Eylül ayı arasında ise Windows 10 kullanan rakamlar 50 milyon artış gösterdi.

30 Temmuz 2015 tarihi itibari ile 14 milyon ile giriş yapan Windows 10, her ay yüksek bir kullanıcı sayısına ulaşmayı başardı. Son dönemlerde artış hızı yavaşlayan Windows 10, buna rağmen iyi bir kullanıcı sayısında ve ücretli olmasına rağmen oldukça ilgi görüyor.