Blackberry'nin İsim Hakkı TLC'de

Özellikle son yıllarda mobil sektördeki kullanımı giderek düşen Blackberry’nin son modellerinin ardınadn isim hakkını TLC’ye verdiği belirtildi.

Eylül ayında yapılan açıklamalarda Blackberry'nin yeni bir telefon üretmeyeceği net bir şekilde duyurulurken yapılan son açıklama ile birlikte yeni bir gelişme daha paylaşıldı. Öyle ki şirketin isim hakkı TLC’ye satılacak ve bu satışın ardından Blackberry markası üzerinden yeni telefonlar TLC tarafından piyasaya sunulacak.

TLC Gücünü Arttırıyor

Alcatel gibi pek çok farklı markanın isim hakkını elinde bulunduran TLC tarafından Blackberry’nin isim hakkının alınması için Blackberry ile TLC arasında iş birliğinin tamamlandığı ve anlaşmanın sağlandığı duyuruldu. Bu anlaşma ile hem Blackberry mobil için ayrı bir bütçe ayırmayacak hem de Blackberry adıyla telefonların piyasada kalmasını sağlayarak ilerleyen dönemlerde kendisi için cazip bir fırsat yaratabilecek.

Blackberry mobil üretimin sona ermesinin ardından ise daha çok güvenlik ve yazılım üzerine çalışma yaparak bu alanda varlığını sürdürecek. Mobil sektörün aradan çekilmesi Blackberry'nin tam kapasiteyle bu tür alanlarda çalışma yapmasını sağlayacağından yazılım konusunda Blackberry’nin daha da güçlenmesi bekleniyor. Anlaşma dahilinde önümüzdeki dönemlerde Blackberry markası ile TLC’nin çıkaracağı telefonlar için merak uyandırırken piyasaya sunulacak telefonların özellikleri ve etiketleri TLC için de bu konuda önemli bir çizgi belirleyecek.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Gerçek bilgilerin kullanıcıları nasıl etkilediğini düşünen bir yazar, sizden biri fazla çay içer "yazar olmak kolaydır önemli olan güzel çay demlemektir" sözünün sahibesi